SKAMASI

  R+R kmen střediska Stopa Kladno

Hlavní Bude Bylo Texty Vzkazy
 

LETOŠNÍ AKCE (2005-6)
PŘEDLOŇSKÉ AKCE (2003-4)
PŘEDPŘEDLOŇSKÉ AKCE (2002-3)

PROBĚHLÉ AKCE 2004-5:

(Naše kmenové akce jsou psány černě, ostatní akce modře)

AKCE VPŘED

víkend 3.-4. září

Této drsňárny v podání českobrodských roverů, kdy trojčlenné týmy putují krajem a plní různé úkoly, jsme se nakonec nezúčastnili... Více infromací o akci na webu českobrodských.

PUŤÁK "ČESKÝ LES 2005"

pondělí 29. srpna - sobota 3. září

Nedá se nic dělat, puťák potřebujeme jako sůl :o) Tentokrát jsme vyrazili do Českého lesa, do míst, kam se za komunistů nesmělo, kde jsou krásné louky, hluboké hvozdy, pozůstatky zaniklých vesnic a sem tam nějaká ta malina či ostružina... Stálo to rozhodně za to, kdo tam nebyl, prohloupil. Ale zanedlouho si tu bude moct aspoň prohlédnout fotky :o)

 • Sraz v pondělí v 8:45 na vlakovém nádraží v Kladně
 • Návrat v sobotu odpoledne
 • S sebou byl potřeba spacák a karimatka, lžíce, nějaké to oblečení a jídlo dle vlastního uvážení... a hlavně dobrá nálada. Peněz asi tak 500Kč.

Tož, dobré to boľo! ;o)

TÁBOR 2. a 4. ODDÍLU

16. - 31. července

Po dlouhé době jsme měli opět střediskový tábor, který se uskutečnil v Hutích pod Třemšínem (totiž pardon, ve Skotsku). Přijet se podívat mohli všichni, kdo byli ochotni nám pomoci s přípravou programu :o) A hit letošního tábora? No přeci Mausino želé! ;o)

TÁBOR 39. ODDÍLU

1. - 16. července

Dva týdny táboření na Štílečku, společně s Votičákama, kde bylo možné potkat tak skvělé lidi, jako je Filip, Dromedár, Mikeš či Plamínek... a mnohé další :o)

KAPKA 2005

pátek 17. června

Jako v letech minulých jsme se i letos připojili k celostátní roverské akci Kapka, zaměřené na pomoc lidem s leukémií. Zase jsme myli okna aut na benzínkách, a to tentokrát nejen skauti ze Stopy, ale taky z Libušína a Buštěhradu. Všichni se činili a všem patří velký dík! :o)
A jak to nakonec dopadlo?

1. místoShell Rozdělov = Dana, Střelka, Burák, Puclik3 655,00 Kč
2. místoEsso = Karpíšek, Sluníčko, Filip (Sova, Ústředna)2 040,50 Kč
3. místoShell Sítná = Sysel, Kohout, Kosák, Matěj (Kejchal, Medvěd)1 607,00 Kč
4. místoAral = Hawkey, Patrik  958,50 Kč
 

Celkem jsme vybrali 8 261,00 Kč, které byly následně odeslány na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně, která je využije na pomoc lidem s leukémií.

BRIGÁDA V HUTÍCH

víkend 18.-19. června

Na našem tábořišti je potřeba opravit střecha na kuchyni. Není to tak těžké, a navíc nás krom práce bude čekat i drobet zábavy... a večer možná grilování :o) Zkrátka takovej fajnovej víkend.
Sraz je v sobotu v 7:00 před klubovnou, kdo může vzít auto je jen vítán.

ČERVNOVÁ STŘEDISKOVÁ RADA

pondělí 6. června od 18:15

Na programu je: proplacení paragonů (Hawkey prý přijde), podsady a co s nimi, polštářky do malé klubovny, rozdělení inventáře na tábory, ... Zváni jsou všichni roveři a vedení oddílů.

KOKOŘÍNSKO (středisková výprava)

víkend 3.-5. června

Opět jedna z akcí, otevřená všem lidem ze střediska...

 • Sraz - pátek 3.6. v 15:40 na vlakovém nádraží
 • Návrat - neděle 5.6. v 16:20 tamtéž
 • S sebou - klasickou výbavu na vícedenní výpravu, spí se na zemi v tělocvičně.
 • Jídlo - večeři na pátek, 1 varný sáček rýže, 1 cibule, 1 mrkev, 1 hrachová polévky, 1/2 chleba, 1 vánočka nebo buchty, 1 krabička taveného sýra, 2 vajíčka natvrdo, ovoce, sušenky.
 • Peníze - vybírá se 250,-Kč, ale kdo chce jet, musí do 1. června zaplatit zálohu 100,-Kč!

NOC SVĚTEL NA BUDČI

sobota 28. května 19:00 - 24:00

Noční prohlídka rotundy sv. Petra a Pavla i přilehlého areálu, 21:45 koncert při svíčkách sboru Chorus Carolinus, hvězdářský dalekohled, oheň na opékání buřtů, terénní hra pro děti, půlnoční překvapení...

 • vstup zdarma
 • autobus zpět zajištěn zdarma půl hodiny po půlnoci
 • akci pořádá Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně

DEN DĚTÍ U AQUAPARKU

sobota 28. května - sraz v 8:30 před Aquaparkem, konec cca 17:30

Abysme byli taky trochu "vidět", budeme mít letos stánek na oslavách Dne dětí s různými disciplínami pro příchozí.

Ráno budeme připravovat jednotlivé disciplíny a pak se u nich v průběhu dne prostřídáme. Čili každá pomocná ruka je vítaná! A navíc - na závěr je pro všechny malé i velké pomocníky připraveno překvapení! :o)

HERNÍ ODPOLEDNE

čtvrtek 26. května od 17:00 v klubovně

 • Máš chuť si pořádně zastřílet na šerifa? poslat nepřátelům dynamit a mezitím přepadat karavany? Anebo už konečně nastolit pořádek a šoupnout lumpy do basy? Ať tak či tak, v Bangu se Ti to může lehce splnit!
 • Anebo bys radši nechal kolty stranou a řešil všechno diplomaticky? Vyjednával, taktizoval a chytře rozšiřoval svoji říši? Ano? Pak je tu pro Tebe Diplomacie!

Zkrátka přijď do klubovny a nudit se nebudeš! :o)

PŘÍPRAVA DNE DĚTÍ II

pondělí 23. května od 18:15

28. května proběhne u Aquaparku Den dětí, na kterém se chceme jako středisko představit veřejnosti. Je ale potřeba dopřipravit, co tam budeme dělat. Budu jen rád, pokud se nás do přípravy zapojí co nejvíc a uděláme zajímavý program. Přijď nám taky helpnout!

PŘÍPRAVA DNE DĚTÍ

pondělí 16. května od 18:15

28. května proběhne u Aquaparku Den dětí, na kterém se chceme jako středisko představit veřejnosti. Je ale potřeba připravit, co tam budeme dělat. Budu jen rád, pokud se nás do přípravy zapojí co nejvíc a uděláme zajímavý program! Několik nápadů už máme...

KONCERT UBOZI

pátek 13. května od 21:00 v Klubu 19

Orionská skautská kapela Ubozi se opět představí v klubu 19! Tentokrát tam kromě nich budou ještě kapely Zrní, Hrnce a možná Fousy Moudžou Rajzin... což napovídá, že to rozhodně nebude špatné! Kdo můžete, pojďte!

TÁBOROVÁ RADA 2. A 4. ODDÍLU III.

pondělí 9. května od 18:15

Pokračování příprav letošní celotáborovky. Přijďte v hojném počtu! :o)

KVĚTNOVÁ STŘEDISKOVÁ RADA

pondělí 2. května od 18:15

Příprava programu na Den dětí, podrobnosti k sobotnímu Svojsíkovu závodu, podsady a co s nimi, pokračování úprav malé klubovny... to vše nás bude čekat na této střediskové. Kromě vedení oddílů jsou samozřejmě zváni i všichni roveři.

ČARODĚJNICE NA BRANOVSKÝCH VRATECH

pátek 29. dubna - neděle 1. května

Další ze střediskových výprav, tentokrát do hájenky nedaleko od Roztok u Křivoklátu. Více informací je ve Cvrčkovi v klubovně. A řek bych, že to bude stát za to... :o)

PROMÍTÁNÍ V KLUBOVNĚ - "DIVADLO SKLEP"

čtvrtek 28. dubna od 17:00 do zhruba 20:30

Chceš se pobavit trochu drsným "sklepáckým" humorem? Říká Ti něco Česká soda? A pokud ne, chceš zjistit o co jde? Tak to nesmíš chybět na našem promítání! Projekce začíná o páté odpolední.

TÁBOROVÁ RADA 2. A 4. ODDÍLU II.

pondělí 25. dubna od 18:15

Pokračování příprav letošní celotáborovky. Přijďte v hojném počtu! :o)

PŘÍPRAVA BUDEČSKÉ STEZKY

pátek 22. - sobota 23. dubna

Střediskové kolo Svojsíkova závodu letos pojmeme dost netradičně - jako závod dvou- až trojčlenných hlídek nejen ve skautských znalostech - nápady na netradičná disciplíny jsou vítány :o). Je ovšem třeba to připravit. Čili kdo máte z pátku na sobotu čas, pojďte do toho s námi! Podrobnosti sem dám, až se na nich domluvíme. Auto bere pravděpodobně Chip.

TÁBOROVÁ RADA 2. A 4. ODDÍLU

pondělí 11. dubna od 18:15 v klubovně

Je na čase začít připravovat celotáborovou hru, proto jsme dali hlavy (a nápady) dohromady a rozběhli přípravy na plné obrátky! Byla tam Beruška, Karpiška, Myška, Sova, Filip, Krtek a Me2d a vymysleli jsme téma a pár nápadů na letošní celotáborovku - Skotsko.

DUBNOVÁ STŘEDISKOVÁ RADA

pondělí 4. dubna od 18:15 v klubovně

... opět byli zváni i všichni roveři a roverky, kteří pomáhají ve vedení oddílů.

RELÍ MONTE LIBUŠÍN

víkend 1.-3. dubna

Další ročník velké hry s Velmi Rafinovanou Cestou po středočeském venkově... pořádané střediskem Libušín.

ÚKLID STŘEDISKOVÉ KNIHOVNY

čtvrtek 24. března od 14:00 v klubovně

Třídili jsme a uklízeli střediskovou knihovnu, a to až do půl desáté večer, ale už je zase použitelná :o). Speciální dík patří Filipovi, který toho udělal nejvíc... a samozřejmě taky všem ostatním, kteří se na úklidu podíleli - Dromedárovi, Me2dovi a Krtkovi.

HERNÍ ODPOLEDNE

neděle 13. března 15:00 - 18:00 v klubovně

Opakování úspěšné akce z minulého měsíce, tentokrát jen pro roverky/rovery a starší skautky/skauty. Hráli jsme Bang a Carrcassone a bylo to prima.

ŠTOLY S CHIPEM

sobota 12. března

Chipova vypečená akcička, která se ovšem nakonec nekonala... Díky, Chipe...:o(

BŘEZNOVÁ STŘEDISKOVÁ RADA

Pondělí 7. března od 18:15

Mluvili jsme o registraci, Svojsíkově závodu, úklidu střediskové knihovny a změnách v kanceláři SRJ. Brzy tu přibude zápis.

KLÍČAVA 2005

Víkend 4. - 6. března

Středisková výprava na Klíčavu. Program byl bohatý, co víc dodat? Snad nejlépe to, co o této výpravě napsal Chip:

Kazdopadne díky za skvělou akci Klíčava byla super moc se mi tam líbilo docela dobrej prostor hry taky ušly ale noční bojovka byla asi nejlepší.

...až si udělám čas, dám sem i nějaké fotky :o)

STŘEDISKOVÁ RADA

Pondělí 14. února od 18:15

Mluvili jsme o změně režimu topení v klubovně, dokončení úklidu, letošním Svojsíkově závodu a registraci. Více najdeš v zápisu.

ODPOLEDNE PLNÉ HER

Sobota 12. února, 15 - 19 hodin

Celostředisková akce nejen pro rovery a roverky... Hrála se Diplomacie, Bang, Šachy, Ovare (a možná ještě něco :o)). Prostě hustá pařba!

STŘEDISKOVÁ RADA

pondělí 10. ledna od 18:15

Řešili jsme posunutí termínu střediskových akcí, výrobu podsad, tábor 2. a 4. oddílu a záležitosti spojené s Tepem. Více je v zápisu.

BETLÉMSKÉ SVĚTLO

čtvrtek 23. prosince 12:00 - 16:00

Jako každý rok i letos jsme byli na kladenském náměstí St. Pavla rozdávat Betlémské světlo. Už bylo po vánočních trzích, a tak jsme "ulovili" jen necelou dvacítku lidí... ale i tak to bylo pěkné. Následně jsme pak šli se světlem na faru, na policii, k hasičům, do nemocnice a do domova důchodců.

KILL BILL complete + JAZZ SKA night

Pátek 17. prosince od 17:00 v naší klubovně

Promítání filmu "Kill Bill" a "Cesta z města" proložené poslechovkou bylo takovým malým vánočním dárkem od Chipa. Škoda jen, že nepřišlo více lidí... Takhle vypadala pozvánka.

STŘEDISKOVÁ RADA

Pondělí 6. prosince od 18:15

Domluva střediskových akcí na jaro, Vánoce pro ÚSP, pokračování úprav malé klubovny, a další a další... Tady je zápis.

ZKOUŠKA DIVADLA

Pondělí 6. prosince od 19:00 (po skončení Střediskové)

...nesešli jsme se. Divadlo se přesouvá na leden :o(

MIKULÁŠSKÝ ROVERSKÝ SEMINÁŘ

Víkend 3.-5. prosince 2004 v Praze

Jako tradičně proběhl letos v čase Mikuláše roverský seminář, plný povídání na zajímavá témata. Účast je vždy kolem 500 lidí a hosty jsou významní lidé, kteří s daným tématem nějak souvisí. Před seminářem bývá obvykle v pátek vyhlášení výsledků Polibku múzy, což také není vůbec špatné. Podívej se, jak to vypadalo letos.

ZKOUŠKA DIVADLA

Pondělí 29. listopadu od 18:00

...tak zase nic. :o( Kdo chce zabít Hawkeyho, ať udělá čárku: /////////////////

ZKOUŠKA DIVADLA

Čtvrtek 25. listopadu od 19:00 v naší klubovně

...ačkoli jsme se sešli skoro všichni, chyběly nám scénáře, a tak jsme museli přesunout zkoušku až na příští týden. Snad už je Hawkey v pondělí nezapomene...

ROVERSKÁ SCHŮZKA

Středa 17. listopadu - hned po skončení promítání, čili asi od 18:30

Vytvářeli jsme fotokomix z Přežití a domlouvali zkoušení divadla. Toť vše.

OBRÁZKY Z AMERIKY

Středa 17. listopadu od 16:30 v naší klubovně

Spojené Státy Americké. Opěvované i proklínané. Země velkých kontrastů - hamburgrů, aut a nekonečných monotónních velkoměst, ale také země velkých možností a krásné přírody. Kdo neviděl, o hodně přišel. Třeba o modré a žluté duchy, co nám běhali po plátně :o)

POSLECHOVKA V ORIONU

Sobota 13. listopadu od 19:00 v Orionu

Opět bylo připraveno nahlédnutí do historie rock'n'rollu, tentokráte na konec roku 1963, kdy se liverpoolské skupiny pomalu ale jistě připravovaly na britskou invazi do Spojených států...

STŘEDISKOVÁ RADA

Pondělí 8. listopadu od 18:15  (pouze roveři činní ve vedení oddílů)

Definitivní rozhodnutí ohledně táborů - Úpravy předsíně v klubovně - Nábor ve školní družině... To jsou jen některé z otázek, které jsme řešili. Podívej se do zápisu!

PŘEŽITÍ 04

čtvrtek až sobota 28. - 30. října

Nakonec nás jelo jen devět, ale myslím, že to stálo za to. Ostatně - měly by se tu v dohledné době objevit fotky :o) A jak vypadala pozvánka? Čti dále!

Rover je poutník.
Poutník, který hledá cestu. Neví, kudy přesně má jít - někdy jde po široké rovné pěšině, kudy už před ním šla spousta jiných, jindy se zase prodírá houštinami a šplhá do svahů, kam před ním ještě nikdo nevkročil. Hledá, tápe, vrací se pokud ztratil správný směr. Na chvilku se zastaví, aby se rozhlédl, a zase pokračuje v cestě.
Ovšem nebloudí bezcílně. Ví, kam chce dojít, má cíl své cesty stále před očima, ačkoli tam třeba ještě nikdy nebyl. Někdy jej vidí úplně zřetelně, jindy jej něco zakrývá a on jen zhruba tuší, kterým směrem má jít. Ale ví, že k cíli dojde, chce to jen pevnou vůli a odvahu vydat se na cestu.
Pojď se vydat na cestu s námi!

Kde: v Českém Středohoří

Sraz: ve čtvrtek 28. 10. buď v 8:45 na kladenském vlakovém nádraží v hale nebo v 10:00 v Praze na Masaryčce na začátku 7. nástupiště

Konec: v sobotu 30. 10. – návrat v 18:30 na Kladno, resp. v 18:00 na Masaryčku

S sebou: všechno, co potřebuješ pro přežití v přírodě po dva dny a dvě noci, peníze na vlak (zhruba 160,-Kč).

 • Vřele doporučuji: spacák, karimatku, celtu nebo stan, oblečení a obutí i pro případ nepřízně počasí, náhradní ponožky, jídlo které není nutno dlouze připravovat, energetické „bomby“ = čokoláda a spol., něco na psaní.
 • Silně nedoporučuji: nést s sebou víc věcí než nezbytně nutně potřebuješ.

Přihlášení: pokud se rozhodneš na Přežití jet, pošli mi prosím SMS nebo mail nejpozději do úterka 26. října, ať vím, s kolika lidmi můžeme počítat. Stačí přezdívka a místo, kde se k nám připojíš.