SKAMASI

  R+R kmen střediska Stopa Kladno

Hlavní Bude Bylo Texty Vzkazy
 

LETOŠNÍ AKCE (2005-6)
LOŇSKÉ AKCE (2004-5)
PŘEDPŘEDLOŇSKÉ AKCE (2002-3)

PROBĚHLÉ AKCE 2003-4:

(Naše kmenové akce jsou psány černě, ostatní akce modře)

RELÍ MONTE LIBUŠÍN
12 A ½ HODINY 4x4 OFROUD VRC

víkend 2. - 4. dubna 2004

__________________________

Gratuluju hlídce RML-00-05 ve složení Mikeš-Filip-Dromedár za krásne 5. místo v letošním RML. Jak praví klasik - není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!
A napřesrok to třeba bude ještě lepší... :o)
__________________________

Dovolil jsem si tu vyvěsit pozvánku na RML tak, jak mi přisla od Kachny:

Opětovně vám nabízíme netradiční závod s ještě netradičnějšími disciplínami v prostředí drsného středočeského venkova. Neváhejte, zkontrolujte podvozky, seřiďte převodovky, žhavení svíček, vyměňte domácí obutí za ofroudské a vyražte s námi na trať. Garáž (nocování), navigaci a stanice technické kontroly (mapy a stanoviště) budou připraveny na termín 2. - 4. 4. 2004. Startovní bloky budou umístěny v Libušíně, kde taktéž je i inzerovaná garáž.
Více informací se dovíte na rml.ick.cz nebo na e-mailech Kachny a Unkase.

Co vás čeká:

  • vycházka po středočeském venkově, kde po cestě bude plnit žůžo disciplíny a určitě se při nich pobavíte
  • páteční a sobotní večer plný her a zábavy
  • ubytováni na turistické základně
  • vítěze putovní pohár a ostatní čestné uznání
  • a především parta super lidí z Libušína, která se zove RS Stíny noci


Takže neváhejte zabalte si saky paky, fyzičku a dobrou náladu a přijeďte.
Kdo už u nás byl ví co ho čeká a už se k nám chystá.
Za RSSN se na vás všechny moc a moc těší
                                                                     Kachna - Katka Králová

FILMOVÝ KLUB - JIŘÍ BRDEČKA

sobota 24. ledna

Tématem prvního FK v novém roce bude scénárista a režisér Jiří Brdečka, jehož animované a hrané snímky patří dodnes do zlatého fondu Československé kinematografie. Uvidíte dva animované filmy.
První vznikl podle krátké povídky Miloše Macourka a jmenuje se "Špatně namalovaná slepice"; druhý, výhradně autorský příběh o přátelství pavouka a člověka, se jmenuje "Láááska". Celovečerním snímkem bude slavná sci-fi parodie "Adéla ještě nevečeřela" s Michalem Dočolomanským, Rudolfem Hrušínským a Milošem Kopeckým v hlavních rolích. A tradičně nebude chybět "Ještě něco navíc". Takže, kdo se budete chtít pobavit inteligentním a vtipným humorem Jiřího Brdečky, začínáme promítat v sobotu 24.ledna od 19:00 v Orionských klubovnách. -----------
(Nezda se to, ale byla to celkem fuska nakopirovat do nadpisu vsechny velky pismena s hackama a carkama... Tady v U.S. si holt ceskou klavesnici nenastavim...)

VÝSTAVA V KLUBOVNĚ

sobota 10. ledna

Fotíš, kreslíš, sbíráš, tvoříš? No tak se předveď! Jedinečná šance byla na naší výstavě.
Proběhla v sobotu večer od 17:30 hodin. Součástí bylo i druhé sehrání cimrmanovského dramatu Němý Bobeš.
Opět jedna z akcí, která byla zcela otevřená i pro lidi zvenku, takže jsme pozvali i své známé a kamarády, aby se se přišli podívat :o).

MEZI VÁNOCEMI A SILVESTREM...

26. - 29. prosince

Naše úúúžasná a často vzpomínaná loňská výprava do srubu v Srbsku letos nebyla, anžto tam bylo plno. Místo toho jsme jeli do Mníšku pod Brdy. Sraz byl v pátek 26. 12. v 9:20 na autobusáku, vraceli jsme se v pondělí odpoledne. V pozvánce jsem psal: "Čeká nás poměrně pestrý program s tím, že iniciativa každého je vítána. Spaní na karimatkách ve vytápěné klubovně, vaření na plotýnce a v rychlovarné konvici každý na své triko (nebo jak se domluvíme), nutné jsou přezůvky. A jestli bude stejné počasí jak dnes (22.12.) tak asi i běžky... :o)))"...
Ovšem realita byla trochu jinší... rychlovarná konvice vyhazovala pojistky, takže byla k nepotřebě, žádný sníh nebyl, takže jsme si ani moc nezablbli, no a program zas až tak pestrý nebyl, jelikož nás všechny přepadla Vánoční pohodlná nálada (oprava: teda kromě Filipa, ten chtěl furt někam chodit :)). Ale ve výsledku to byla stejně dobrá akce. Jak by řekl klasik, taková "Záměrně Vedená Kampaň".
(Upozornění: v článku byl použit citát Buráka Igora Otouše, a to zcela bez jeho vědomí a bez respektování vlastnických práv)

BETLÉMSKÉ SVĚTLO

úterý 23. prosince od 14:00

Stejně jako vloni jsme i letos jako roveři opravdu zabodovali! Uznávám, že v náš prospěch hrál fakt, že jsme byli poslední "rozdavači" a tak přišli i ti lidé, co se jim nechtělo světlo udržovat doma zbytečně dlouho před vánocemi. Ale výkon 20 světel na náměstí + 7 při následné roznášce po Kladně je solidní. Jako středisko jsme tak za včerejšek i dnešek rozdali celkem 46 světýlek, přičemž v těsném závěsu za roverským kmenem je 39. oddíl s 12 kusy :o))

DIVADLO V DOMOVĚ DŮCHODCŮ

pátek 19. prosince od 12:00

Naše velkolepá produkce divadelního kusu Němý Bobeš z dílny génia Járy Cimrmana byla započata o druhé hodině odpolední. Bylo ovšem nutno oponu, jeviště jakož i všeliké jiné věci připraviti, pročež jsme se sešli již hodinu před poledním u klubovny. Ač předem jsme se domlouvali, že nikdo sobě neopomene vzíti kostým, rekvisity a především skvělé paměti, aby bylo naše představení dokonalé, poslední z věcí jmenovaných všichni tak docela neměli. A tak jsme se všelikých překvapení dočkali...
"Pane barone, Martě se po vašem odchodu narodil syn..."
"Základ státu!"
"Přesněji řečeno syn!"
"Základ státu!"
Stařenky a rovněž dědouškové ovšem byli velice spokojeni. Teď jen, abychom text nespletli i po Novém roce, až budeme hráti v klubovně.

GENERÁLKA DIVADLA

pondělí 15. prosince od 18:00

Onemocněli nám dva z hlavních protagonistů, tak to byla taková generálka - negenerálka. Ale smysl to mělo, vychytali jsme časovou provázanost jednotlivých scén a kostýmy. No, a v pátek naostro... :o)

FOTKY Z KUBY

sobota 13. prosince od 16:30

Šikulka byla letos v létě na Kubě a má tam odtud spoustu fotek. Jak to vypadá v této pro nás celkem exotické zemi? Dálnice kde auto nepotkáš, Havanské expresní metro, země kde se turista do hor nedostane, spousta milých a přívětivých lidí namačkaných na korbách náklaďáků nebo pamlsky prodávané v popsaném obalu od sešitu. A ještě mnohem, mnohem více, to se sem ani nevejde napsat. Kdo neviděl, chybu udělal!

VÝROBA REKVIZIT

sobota 13. prosince od 13:00

Prostě jsme kreslili kulisy na divadlo. Moc se nám povedly, obzvláště ta ze zámku :o)))

EINTOPF

Sobota - neděle 6.-7. prosince

... takový malý festiválek sci-fi filmů, něco jako náš Filmový maratón, ale mnohem lepší. A to vše v Praze na Hanspaulce. Vstup 51,-Kč. Více informací tuna. Co o něm říci? Bylo to prostě super. Hlavně Stalker a Mechanický pomeranč. Napřesrok určitě jedu zase.

MIKULÁŠSKÝ ROVERSKÝ SEMINÁŘ

sobota 6. prosince 2003 v Praze

Jako tradičně proběhl v čase Mikuláše roverský seminář, plný povídání na zajímavá témata. Letos na téma "Jsme jinak stejní". Od nás byli bohužel jen Filip, Mikeš a Me2d.

DIVADELNÍ ZKOUŠKA

Středa 10. prosince od 19:00

... to kdyby se mělo stát mně, asi bych si něco udělal. Udělal bych si kyj a zabil bych tě!.   Více o Němém Bobšovi

DIVADELNÍ ZKOUŠKA

Středa 3. prosince od 19:00

... opět jsme se vydali se starým Papouškem na zmije.   Více o Němém Bobšovi

TAJEMSTVÍ STARÉHO KLADNA

Sobota 29. listopadu od 8:30

Znáš město kde ije? Jeho tajemná zákoutí, pověstmi opředená místa, jeho historii? Že ne? Teď jsi měl šanci to napravit!
Středisková akce otevřená i pro veřejnost, kde my jsme měli hrát jednotlivé postavy z historie, duchy míst, atd. Zároveň je to měla být i pro nás dobrá šance se něco nového o Kladně dovědět. Bohužel nám lilo jak z konve a bylo nás víc pořadatelů ne hráčů... Museli jsme hru drasticky zredukovat. Ach jo! Takhle vypadala pozvánka.

DIVADELNÍ ZKOUŠKA

Středa 26. listopadu od 19:00

A jak se to - naše značka, vaše značka - ujalo vám?" - "Nemůžu si stěžovat. Svědí to jako čert. Vyřizuje Štruncová." ...
(Další ze série zkoušek našeho vánočního divadla)
"Ach Waltře, vzpomínáš na naše první setkání? Nikdy mi nevymizí z paměti. Víš, to bylo tak ..."    Více o Němém Bobšovi

ČEKATELSKÝ KURZ

Víkend 21.-23. listopadu 2003

Letos je z našeho střediska rekordní počet čekatelů - osm! (Culík, Jitrocel, Múza, Smíšek, Dromi, Filip, Hawkey, Mikeš). Čekatelky se tentokrát konaly na hájence "Ostrov" u Mšece.

DIVADELNÍ ZKOUŠKA

Středa 19. listopadu od 19:00

"Vítejte v Grünbachu. Jsou vykoupaní?" - "Jsou, pane barone." ...
(Tentokrát už jsme měli nakopírovaný scénář a nazkoušeli jsme celou hru včetně pohybů po jevišti)
"A tvou ženu od prusko-rakouské vojny nikdo neviděl. Přiznej se, Mikovče, že tys ji zabil?" - "Je na malinách." - "Cos to udělal, Pepiku?" - "Hoďte na něj deku, nebo ho zabiju!" ...    Více o Němém Bobšovi

POSLECHOVKA V ORIONU

Sobota 15. listopadu 2003

Další z Pingových hudebních návratů do 60. let byl od 19:00 hodin v Orionských klubovnách.

NĚMÝ BOBEŠ

Úterý 11. listopadu 2003 19:00 - 21:00 v klubovně.

Četli jsme scénář k divadlu, které budeme hrát na Vánoce a užili jsme při tom spoustu legrace ("Kdepak náš Walter! To je pašák!"). Také jsme se domluvili na přípravách "Tajemství starého Kladna".

FILMOVÝ KOUKÁNEK

Pátek 7. listopadu 2003 od 19:00 v naší klubovně.

Když už máme Roverské čajovny alias Čajové dýchánky, Poslechovky alias Hudební sluchánky, tak proč bychom nemohli mít i Filmové koukánky? Tentokrát jsme viděli Klub rváčů, Českou sodu a jako oddechovku Klub sráčů (very low quality...). Taky jsme se domluvili na letošním divadle, které budeme hrát v Domově důchodců - Cimrmanova Němého Bobše.

KAPERÁK

Sobota 18. října 2003

Roverský závod střediska Orion, tentokrát s podtitulem "Na provázku". Bylo nás pět (Dromedár, Mikeš, Filip, Puclik, Me2d) a získali jsme všechny medailové pozice v kategorii chlapeckého kmene mimo zlaté :o) Tak tomu se říká úspěch!

STAVBA ŽELEZNIC

Pátek 17. října 2003 od 19:00 v klubovně.

Už jsi někdy stavěl železnici napříč Americkým kontinentem? Snažil ses být lepší než konkurence, stavět rychleji a po lepší trase? Ne? -> Tak to si to musíš vyzkoušet! Jedinečná šance byla tento pátek v naší klubovně. Po skončení hry jsme přespávali v klubovně.

ROVERSKÁ ČAJOVNA

Pátek 10. října 2003 od 18:30 v klubovně.

Plánovali jsme akce na podzim a zimu. Také jsme se dohodli na stříhání filmu a vytvořili veliký barevný náborový plakát, který bude viset na Sprotovním gymnáziu a bude zvát nové lidi do našeho střediska (snad aspoň trošku zabere...). Čajovým hitem večera se stal Ruma(n)ček.

BOJOVKA V ŽATCI

4. října 2003.

Celostředisková výprava do Žatce, kde proběhla skautská hra z doby Fridricha Falckého. Sraz byl v 8:40 na vlakovém nádraží, návrat v 17:30 tamtéž. Nakonec jeli jen skauti ze 2.oddílu a Filip, ovšem ta hra skutečně stála za to! Nalézt krále, nenápadně jej ukrýt ve městě a nenechat se při tom chytit městskými konšely byl sice úkol poměrně obtížný, leč obstáli jsme skvěle. Každopádně bychom si tohle napřesrok neměli nechat ujít! :o)

HELP 98

12. - 14. září 2003.

Velká terénní hra, jejíž motto: "Zachraň a zvítězíš" je více než výmluvné. Někde v džungli spadlo letadlo a ti lidé potřebují zoufale pomoc... Helpu jsme se celkově zúčastnili už podruhé (letos byli Mikeš, Filip, Dromedár, Me2d), tentokrát společně se střediskem Orion. Nedopadli jsme tak dobře jako minule, ale důležité není vyhrát, leč zúčastnit se :o) Více informací o Helpu 98.

FILMOVÁNÍ

6. - 7. září 2003.

Právě o tomto víkendu jsme začali točit náš dlouho vymýšlený a chystaný film. Vrhli jsme se do toho s plnou vervou a podařilo se nám natočit většinu materiálu, včetně poslední Puclíkovy scény. Pak bohužel aktivita trochu opadla, takže to do Polibku Múzy nestihneme sestříhat a zkompletovat, ale na vánoce v klubovně už film určitě bude. Musíme s tím zas trochu pohnout kupředu ...