SKAMASI

  R+R kmen střediska Stopa Kladno

Hlavní Bude Bylo Texty Vzkazy
 

LETOŠNÍ AKCE (2005-6)
LOŇSKÉ AKCE (2004-5)
PŘEDLOŇSKÉ AKCE (2003-4)

PROBĚHLÉ AKCE 2002-3:

(Naše kmenové akce jsou psány černě, ostatní akce hnědě)

EXPEDICE MALÁ FATRA

Mezi 28. červencem a 6. srpnem jsme podnikli puťák na Malou Fatru. Udělali jsme hřebenový přechod a viděli nejhezčí části tohoto slovenského pohoří. Že to takhle zní děsně suše? Tak to si musíš prohlédnout náš fotokomix  (už tady opravdu je!), protože suché to rozhodně nebylo (někteří sušili dokonce po celou dobu puťáku :o))

FILMOVÉ LAHŮDKY ZE SVĚTA HUMORU

24. června 2003, 19:00 – cca 22:00 hodin. Veselé promítání v naší klubovně. Viděli jsme ty nejlepší scénky z České sody a dalších podobných legrácek. A došlo i na Matrix 2… :o) (Cho-chó, Trautenberku, to jsem tě zase napálil!)

KAPKA 2003

Pátek 20. června 2003, cca 10:00 – 18:00 hodin. Stejně jako v loňském roce jsme se i letos připojili k celostátní roverské sbírkové akci, jejíž výtěžek jde na pomoc lidem nemocným leukémií. Na kladenských benzinkách myli roveři a rangers z našeho střediska i z Orionu čelní skla aut za dobrovolnou úplatu. Z původně domluvených pěti benzínek jsme nakonec mohli být jen na čtyřech (společnost Total na poslední chvíli akci nepovolila) a z původně přihlášených 20 lidí nás bylo jen 17. To ale nic nemění na tom, že se všichni zúčastnění moc snažili a proto: DĚKUJU VŠEM, KTEŘÍ SE LETOS KAPKY ZÚČASTNILI, POMOHLI JSME DOBRÉ VĚCI. A jak to nakonec dopadlo?

ARAL

ESSO

KÁRO

SHELL

TOTAL

Culík

Myška

Smíšek

Šikula

Čangý

Komár

Píďa

Soptík

Burák

Honza

Chip

Koala

Dromedár

Pasta

Plamínek

Tric

Totálně

nikdo

(Komár)

3.209,30 Kč

4.986,70 Kč

2.494,10 Kč

4.525,10 Kč

0,10 Kč

Celkem tedy sečteno a podtrženo 15.215,30 Kč !!! (Pro zajímavost – loni jsme v 11 lidech vybrali 9707,80 Kč.). Více informací na stránkách Kapky.

PŘÍPRAVA NA EXPEDICI MALÁ FATRA

Pátek 13. června 2003 od 20:00 v klubovně. Vytvářeli jsme expediční trička na Malou Fatru – červená s Burákovou rukou zepředu :o) … abychom byli na té Fatře „stejňáci“.

ČAJOVNA + FILMOVÝ KLUB V ORIONU

Sobota 7. června 2003 od 18:00. Mělo se tu mimo jiné křtít cédéčko kytarového dua d’Ubozi (Pingu a Ježek), ovšem nakonec byla jen „obyčejná“ čajovna. Ale stejně to bylo dobré.

CHIPŮV LEZECKÝ KURZ

Sobota 7. června 2003. Pro všechny R+R, kteří si chtěli trochu zalézt a něco nového se naučit. Časový rozsah byl 9:00 - 16:00, je škoda, že jsme byli jen čtyři…

POSLECHOVKA V ORIONU – 60. léta

Sobota 31. května 2003 od 19:00 v rozdělovských klubovnách. Pingu o tom píše: Tentokrát bylo opravdu nač se těšit. Historie rock‘n‘rollu pokračovala 2. polovinou roku 1960 "Počátkem twistové éry". Slyšet jsme mohli hity jako "The twist" Chubbyho Checkera, "Only the lonely" Roye Orbisona (oba nováčci v Hist.r.), dále "I’m sorry" (Roň slzy) Brendy Lee, "Georgia on my mind" Raye Charlese, "Save the last dance for me" skupiny Drifters, dva největší Elvisovy hity ze 60. let "It‘s now or never" a "Are you lonesome tonight" a slavné kytarové instrumentálky "Walk don‘t run" amerických Ventures a "Apache" britských Shadows. Nechybělo srovnání s tehdejší českou popovou scénou, trocha videa a časopis s portréty zpěváků vylepšený o přehledy hudebních a světových událostí.

BEATLES V OBRAZECH

Středa 28. května 2003 od 19:45 do půlnoci v Klubu 19. (v režii Pinga). Jedná se pouze o projekci, přičemž uvidíte to nejlepší z koncertů a videoklipů (spoustu z toho jste ještě neměli možnost nikde vidět, pokud jste si nekoupili nezkrácenou 10ti hodinovou verzi antologie, která stojí kolem pěti tisíc).

SVOJSÍKŮV ZÁVOD 2003

Proběhl letos v sobotu 3.května na Budči. Pořádajícím střediskem okresního kola jsme byli my, tímto děkuji ještě jednou všem rozhodčím za bezvadnou spolupráci. Zároveň blahopřeji k úspěchu hlídkám 4. a 39. oddílu, které závod vyhrály a postupují do krajského kola. Skvělý!

DRAČÁK

Pátek 25. dubna od 19:00 v klubovně. Jako tradičně byli PJ`s Honza a Koala.

ROVERSKÁ SCHŮZKA

Úterý 15. dubna od 18 hodin v klubovně. Domlouvali jsme akce na příštího čtvrt roku - Přežití, Vietkong, Kapku 2003 a především letní puťák na Malou Fatru. Jako tradičně nás ale bylo málo...

RELÍ MONTE LIBUŠÍN

Víkend 4. - 6. dubna. Velmi vypečený roverský závod trojic, pořádaný RS kmenem "Stíny noci" z Libušína. Nejvíce se dozvíš přímo na domovských stránkách RML. Za naše středisko startovala jedna posádka ve složení Mikeš - Filip - Me2d, která obsadila krásné první místo. Doporučuju všem - pojďte do toho napřesrok taky!

DRAČÁK

Sobota 22. března od 18:30 v klubovně. PJ`s Honza a Koala.

CIMRMANOVSKÝ MARATÓN

Středa 26. února, začátek 18:00 v klubovně. Celý maratón byl tentokrát pouze ve zvukové verzi, bez obrázků, ale stejně to stálo za to. Kromě Cimrmanovských her, jako například "Švestka", jsme slyšeli i část "Besídky divadla Sklep".

MNÍŠEK POD BRDY

Víkend 14. - 16. února. Sraz v pátek v 18:15 na zastávce pražského autobusu na Okrsku ("Pražská křižovatka"), návrat v neděli před 19:00 tamtéž. Přespávat budeme v klubovně skautů z Mníšku (přezouvá se tam!). Čeká nás courání po Brdských lesích a poznávání míst, kde jsme ještě mnozí nebyli, pár her na rozvíjení těla i ducha a spousta legrace. S sebou budeš potřebovat: spacák a karimatku, ešus a bagr, jídlo dle vlastního uvážení (možnosti vaření tam jsou asi jako v naší klubovně), asi 100,-Kč na autobus. Samozřejmě nějaký ten kousek oblečení na sebe, botky samochodky a třeba i hygienu - to snad nemusím psát :-) 

Co se dělo doopravdy? V podstatě to, co bylo v upoutávce na tuto akci, jediný problém byl, že jsme byli jen tři... Je škoda, když zorganizujeme takovouhle výpravu, a pak skoro nikdo nejede.

PINGOVO FILMOVÉ LAHŮDKÁŘSTVÍ

Drze si zde dovoli uvést upoutávku na akci orionského roverského kmene M42. V sobotu 8. února od 19:00 hodin byl v orionské klubovně filmový klub na téma "Jan Werich". Pingu vybral opravdové perličky z filmové tvorby tohoto herce. Bylo to dobré.

FILMOVÝ MARATÓN

V sobotu 1. února od 19:00 hodin v klubovně. Na začátku jsme se podívali na "rozehřátí" na tříhodinový II. díl Pána prstenů, no a potom už to jelo film za filmem - Smysl života, Doba ledová, ... Ačkoliv jsme nevyhlašovali žádnou soutěž, tak jen pro zajímavost uvedu, že nejdéle ze všech vydržel koukat Honza - asi do 6:30 ráno. Na to, že jsme tuto akci vymysleli teprve ve středu na plánovací schůzce, dorazilo celkem dost lidí - deset :o)

PLÁNOVACÍ ROVERSKÁ SCHŮZKA

Ve středu 29. ledna od 19:00 v klubovně. Zúčastnili se bohužel jen: Medvěd, Mikeš, Beruška, Myška, Filip a Honza. Mluvili jsme o připravované akci "Přežití", o "Velké dobrodružné hře", o naší účasti na Relí Monte Libušín, o Špacíru a především o tom, že letos připravujeme okresní kolo Svojsíkova závodu. Podrobněji k jednotlivým plánovaným akcím na stránce "Chystané akce".

NAŠE ČAJOVNA

V pátek 10.1. 2003 od 18 hodin. Začali jsme až skoro v sedm, protože jsme trochu podcenili přípravu zázemí. Během čajovny byla zároveň „poslechovka“ – vybraní čtyři lidé (Chip, Mikeš, Beruška a Medvěd) měli po půl hodině na to, aby ostatním představili to nejlepší co poslouchají. Shodli jsme se, že příště jsou na řadě zase další čtyři. Puclík přišel s úplně novým konceptem našeho filmu, tak jsme o něm chvíli diskutovali. Po čajovně následovalo přespání v klubovně, ale moc jsme toho nenaspali, neboť jsme během večera rozjeli hru „Diplomacie“ a nějak nešlo skončit… Výjimečně nevyhrálo Rusko, ale Francouzsko-italská aliance.

SRBSKO

Třídenní výprava našeho roverského kmene do srubu. Ve srubu se bude topit, je nutné mít s sebou karimatku a spacák. Program bude pestrý, neboť se na něm bude podílet každý z nás. Sraz v pátek 27.12. v 8:45 na autobusovém nádraží v Kladně, návrat v pondělí 30.12. odpoledne. Na jídle se ještě dohodneme, peněz budeme každý potřebovat asi tak 150,-.

A co se tam dělo? Slaňovali jsme do bývalých lomů a zase prusíkovali po laně nahoru, byli jsme se podívat na Velké Americe, uklízeli jsme nepořádek v Lomu u Kozolup, klouzali jsme se po ledu i brodili vodou, hráli jsme Dračák, nakreslili jsme komiks, citovali jsme přednášku o Ótéčkách, krotili jsme Chipa a zkrátka jsme se měli fajn.

VYSTOUPENÍ V DOMOVĚ DŮCHODCŮ

Pátek 20.12. 2002 od 12 do cca 15 hodin. Na programu pohádka „Dlouhý, Široký a Krátkozraký“ z pera českého génia Járy Cimrmana.

První cca 1,5 hodiny jsme stavěli oponu, připravovali jeviště a hlediště a dolaďovali detaily. Měli jsme štěstí, protože nám v Domově zapůjčili jak štafle, tak i zástěnu po straně jeviště a stůl se židlemi jako rekvizity. No a ve 14 hodin to vypuklo. Místnost byla poměrně plná, problém byl jen se dvěma věcmi – obecenstvo se smálo převážně úplně jindy, než jsme čekali a navíc jsme občas nezvládali mluvit dost nahlas. Přesto – soudě podle potlesku na konci – se náš kus líbil. Pro velký úspěch jsme tedy přidali ještě pár vánočních koled s houslo-kytaro-flétnovým doprovodem.

Bylo nám slíbeno, že o našem vystoupení bude zmínka v Kladenském deníku. Že by první historický otisk našeho kmene v denním tisku?…

GENERÁLKA DIVADLA

V úterý 17.12. v 18:30 v klubovně je generálka divadla před chystanou premiérou v Domově důchodců. S sebou kostým a znalost scénáře zpaměti. Konec v 21:00.

ZKOUŠKA DIVADLA + DRAČÁK

Sraz v sobotu 7.12. v 16:30 v klubovně, konec v neděli 8.12. kolem 10:00. Budeme zkoušet divadlo „Dlouhý, Široký a Krátkozraký“– chtěl  bych, abyste všichni herci dorazili včas, s kostýmem a abyste už uměli zpaměti svou roli. Po divadle budeme hrát Dračák (cca od 19:00) pod taktovkou PJ Koaly. Do neděle přespíme v klubovně. S sebou budeš potřebovat karimatku, spacák, kostým, scénář, večeři, snídani a dál věci dle libosti.

MIKULÁŠSKÝ ROVERSKÝ SEMINÁŘ 2002

Každoroční cyklus přednášek pro rovery a rangers o zajímavých tématech – letos na téma „Služba jako životní výzva“. My máme sraz v sobotu 7.12. na zastávce pražského autobusu u Okresního úřadu v 8:00. (nebo je možné přistoupit v 8:10 na Okrsku). S sebou potřebuješ 60,-Kč na autobus a na vstup. Návrat do Kladna počítám kolem 15:00. Podrobnosti

POLIBEK MÚZY 2002

… aneb celostátní přehlídka roverské tvořivosti v kategoriích Fotografie, Literatura, Výtvarno, Hudba a Krátký film. Výsledky budou představeny v předvečer Roverského semináře 6.12.2002 v Praze. Více podrobností na http://www.skaut.cz/polibek/ a v časopise Kmen č.24. Mohu vřele doporučit všem, kdo se chtějí trochu „zkulturnit“.

DIVADELNÍ ZKOUŠKA ČÍSLO 3

Další sehrávka chystaného divadla je ve středu 27.11. od 18:15 do cca 20:00 v klubovně.

DIVADELNÍ ZKOUŠKA ČÍSLO 2

Už budeme mít scénáře a naostro se začne zkoušet.  Začátek zkoušky divadla je v neděli 24.11. v 15:30 v klubovně, konec v 18:30. 

DIVADELNÍ ZKOUŠKA

Na vánoce chceme udělat vystoupení v Domově důchodců a sehrát tam divadlo. Zatím není jisté, co budeme hrát, všechny návrhy (nejlépe včetně napsaných scénářů) jsou vítány :-). Začátek zkoušky divadla je ve čtvrtek 21.11. v 18:30 v klubovně, konec v 21:00. 

ČAJOVNA V ORIONU

Akce, kterou pořádá Orionský kmen M42. Budou tam fotky z kmenových expedic (inspirace!) a povídání se Špiónem, který se zúčastnil expedice za polární kruh. Začátek v sobotu 16.11. v 18:00 v rozdělovských klubovnách (2. věžový dům od Rozdělova).

FILMOVÝ ŠTÁB

V pátek 8. listopadu 18:00 v klubovně. Rozhodli jsme se točit film, takže je nejvyšší čas dát dohromady, o čem bude, kdo v něm bude hrát a začít psát scénář. Krom diskuse o filmu upřesníme taky termíny dalších akcí. Vítáni jsou roveři a rangers z celého střediska! Konec max. v 20:00. CO SE DĚLO?

ROVERSKÁ SCHŮZKA

Ve středu 30.10. od 18 hodin v klubovně budeme koumat nad dalším programem našeho kmene, padne pár slov o natáčení filmu, a tak... Můžeš-li přijít, přijď!  CO_SE_DĚLO?

KAPERÁK

Další ročník tradičního závodu pro rovery a rangers, který pořádá R+R kmen střediska Orion. Co tě čeká? 1) úkoly, při kterých si zapotíš hlavu, 2) úkoly, při kterých si protáhneš tělo, 3) úkoly, nad kterými zůstává rozum stát (ale zas tak hrozné to není!). Sraz v sobotu 19.10. v 8:30 v Rozdělově u kostela nebo v 9:30 v "Sovím údolí". Konec kolem 13:00. S sebou pití, sváču, pláštěnku, chuť vyblbnout se.

BĚH JÁRY CIMRMANA

Recesistický závod - šest kilometrů s kufrem po lese. Sraz v sobotu 13.10. ve 14:30 na konečné 6 v Rozdělově, konec kolem 16:45 na nádraží v Liptákově. S sebou delší zimní kabát a kufr, zakázáno je sportovní oblečení. Do kufru PET lahve s vodou jako zátěž. Startovné je 30,- Kč. Výsledková listina je k nahlédnutí na stránkách Roháčů

PAINTBALL

Sraz v sobotu 12.10. v 13:20 před hlavní branou Sletiště. Konec cca v 16:30. Na sebe maskáče nebo podobné oblečky, zbraň i kukla nám bude zapůjčena. Platí se 2,50 Kč za kuličku, vše ostatní je zdarma, tak doporučuju s sebou cca 100,-Kč.